Image
4 ročný maturitný odbor

Podnikanie v chove spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat

Maturitný odbor zameraný na podnikanie, predaj a chov spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat. Žiaci získajú vedomosti z biológie, anatómie a správaní zvierat. Osvoja si technológie chovu zvierat, zásady a podmienky rozmnožovania, správny spôsob spolužitia zvierat s človekom s prihliadnutím na životnú pohodu zvierat, hygienu a zdravie. Naučia sa základy ekonómie, obchodu a marketingu. Budú pripravení poskytovať poradenskú činnosť. Počas štúdia získajú vodičský preukaz skupiny B.
Pozri sa na učebný plán

Informácie o prijímačkách

Kód a názov odboru
4234 M podnikanie v chovoch spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat

Poskytnutý stupeň vzdelania
úplné stredné odborné ISCED 354

Doklady o dosiahnutom vzdelaní
Dokladom o úspešnom ukončení štúdia je vysvedčenie o maturitnej skúške

Forma štúdia:
denná

Dĺžka štúdia
4 roky

Jasné dôvody

Prečo si vybrať tento odbor

Unikátny odbor

Študuj unikátny odbor, ktorý inde na Slovensku nenájdeš.

Všetko o chove

Naučíš sa všetko o chove rybičiek, plazov, hlodavcov, exotických vtákov, psov, mačiek aj králikov. Zaistíš im skvelé podmienky pre život.

Vodičák na auto

Počas štúdia si spravíš vodičák na auto. Teória je pre teba zdarma, na jazdy získáš výraznú študentskú zľavu.

Canisterapeutický kurz

Na ňom sa naučíš, ako môžeš so psom pomáhať – napríklad ľuďom s telesným postihnutím alebo duševným ochorením.

Výcvik psov

V tretiaku zistíš, čo obnáša výcvik psov. A možno sa mu ostaneš po škole venovať.

Získaš skúsenosti

Máme voliéry, akváriá, teráriá aj chovnú stanicu dalmatíncov. Skúsenosti získaš na rôznych exkurziách a praxi v špecializovaných pracoviskách.

Ako absolvent sa nestratíš

Aké budeš mať uplatnenie?

Škola ťa skvele pripraví na podnikanie v predaji a chove zvierat. Okrem toho môžeš pracovať v chovných staniciach, útulkoch alebo v predajniach chovateľských potrieb. Budeš vedieť poskytovať chovateľské poradenstvo alebo sa venovať ochrane ohrozených druhov. Keď ťa štúdium bude baviť, môžeš pokračovať na vysokej tak ako väčšina našich absolventov.

Názory študentov

Čo hovoria naši študenti a absolventi?

Prečítaj si názory na našu školu z prvej ruky od tých, ktorí vedia, o čom hovoria. Vypočuj si tých, ktorí u nás ešte nedávno študovali alebo stále študujú.
Pozri si všetky názory
Image

Rita Vaszilová

Podnikanie v chovoch spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat
2. ročník

"Vďaka štúdiu som získala nový pohľad na chovateľstvo, vedomosti, ale aj cenné skúsenosti, ktoré by som nikde inde získať nemohla. Myslím, že ktokoľvek, kto má vzťah k zvieratám, by mal porozmýšľať nad štúdiom v tomto odbore na tejto škole."
Image

Vízi Bálint

Mäsiar
2. ročník

"Štúdium na tejto škole mi spríjemňujú dobrí profesori, pohodový kolektív spolužiakov a korením môjho života sú tu hodiny sokoliarstva, čo sa mi môže napokon zísť aj pri poľovačkách. A dobre vybavená školská posilňovňa :-)"
Image

Zuzana Perichtová

Cukrár pekár
absolventka 1998

"Škola upevnila môj vzťah k pečeniu, ktoré je pre mňa radosťou, záľubou aj relaxom – je to láska na celý život. Ešte aj po 20 rokoch od ukončenia môjho štúdia sa sem s radosťou vraciam s úsmevom na perách a som rada, že jedno z mojich detí, sa rozhodlo tiež ísť touto cestou."
Image

Lilla Tóthová

Podnikateľ pre rozvoj vidieka
2. ročník

"Našla som na tejto škole všetko čo potrebujem – prácu so zvieratami aj mechanizmami, sokoliarstvo, včely, vodičský preukaz, skúsila som hrnčiarstvo, prácu s vlnou. V budúcnosti plánujem prevziať farmu po otcovi a byť takým dobrým človekom ako je on."

    Argumenty sú jasné

    Je tento odbor pre teba?

    Pozri sa, ako na prijímacie konanie