Image
2 ročná nadstavba

Poľnohospodárstvo

Si vyučený v poľnohospodárstve? Chceš sa posunúť na lepšie pozície v odbore? Dorob si maturitu na nadstavbe! Rozšíriš svoje znalosti o technologických procesoch a metódach riadenia a kontroly výrobných procesov. Neuniknú ti ani poznatky z ekonómie a riadenia podniku, ktoré sa ti budú hodiť pri zakladaní vlastnej živnosti.
Pozri sa na učebný plán

Informácie o prijímačkách

Kód a názov odboru
4512 L Poľnohospodárstvo

Poskytnutý stupeň vzdelania
Úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou – ISCED 454

Doklady o dosiahnutom vzdelaní
Dokladom o úspešnom ukončení štúdia je vysvedčenie o maturitnej skúške

Forma štúdia:
denná

Dĺžka štúdia
2 roky

Jasné dôvody

Prečo si vybrať tento odbor

Lepšie pozície

S maturitou máš predovšetkým možnosť dostať sa na lepšie pozície vo svojom odbore. A keď budeš chcieť študovať ďalej, nič ti nebráni ísť na vysokú.

Nové technológie

Zoznámiš sa s inováciami vo svojom odbore a neuniknú ti ani nové ekologické technológie.

Vlastná výrobňa

So znalosťou základov riadenia podniku pre teba bude otvorenie vlastnej výrobne hračkou. Naučíš sa viesť malý podnik, zariadiť obchod a evidovať skladové zásoby.

Ako absolvent sa nestratíš

Aké budeš mať uplatnenie?

S výučným listom a maturitou vo vrecku získaš lepšie možnosti uplatnenia vo svojom odbore, napríklad ako majster alebo vedúci výroby. Rovnako si môžeš založiť vlastný podnik.

Názory študentov

Čo hovoria naši študenti a absolventi?

Prečítaj si názory na našu školu z prvej ruky od tých, ktorí vedia, o čom hovoria. Vypočuj si tých, ktorí u nás ešte nedávno študovali alebo stále študujú.
Pozri si všetky názory
Image

Rita Vaszilová

Podnikanie v chovoch spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat
2. ročník

"Vďaka štúdiu som získala nový pohľad na chovateľstvo, vedomosti, ale aj cenné skúsenosti, ktoré by som nikde inde získať nemohla. Myslím, že ktokoľvek, kto má vzťah k zvieratám, by mal porozmýšľať nad štúdiom v tomto odbore na tejto škole."
Image

Vízi Bálint

Mäsiar
2. ročník

"Štúdium na tejto škole mi spríjemňujú dobrí profesori, pohodový kolektív spolužiakov a korením môjho života sú tu hodiny sokoliarstva, čo sa mi môže napokon zísť aj pri poľovačkách. A dobre vybavená školská posilňovňa :-)"
Image

Zuzana Perichtová

Cukrár pekár
absolventka 1998

"Škola upevnila môj vzťah k pečeniu, ktoré je pre mňa radosťou, záľubou aj relaxom – je to láska na celý život. Ešte aj po 20 rokoch od ukončenia môjho štúdia sa sem s radosťou vraciam s úsmevom na perách a som rada, že jedno z mojich detí, sa rozhodlo tiež ísť touto cestou."
Image

Lilla Tóthová

Podnikateľ pre rozvoj vidieka
2. ročník

"Našla som na tejto škole všetko čo potrebujem – prácu so zvieratami aj mechanizmami, sokoliarstvo, včely, vodičský preukaz, skúsila som hrnčiarstvo, prácu s vlnou. V budúcnosti plánujem prevziať farmu po otcovi a byť takým dobrým človekom ako je on."

    Argumenty sú jasné

    Je tento odbor pre teba?

    Pozri sa, ako na prijímacie konanie