Image
2 ročný učebný odbor

Včelár, včelárka

Máš dokončenú strednú a láka ťa naučiť sa niečo nové? Chceš sa stať včelárom, ale nevieš, ako na to? V tomto odbore ťa to naučíme! Včely sú jeden z najdôležitejších článkov celého ekosystému a aj ty tak môžeš pomôcť zlepšiť svet. Počas dvoch rokov sa dozvieš všetko o chove včiel, liečení ich chorôb a spracovaní včelích produktov. A potom už môžu včely veselo bzučať aj okolo tvojho vlastného úľa.
Zisti viac o štúdiu

Prihlás sa na štúdium

Kód a názov odboru
4582 H včelár, včelárka

Poskytnutý stupeň vzdelania
Stredné odborné vzdelanie ISCED 353

Doklady o dosiahnutom vzdelaní
Dokladom o úspešnom ukončení štúdia je výučný list

Forma štúdia:
denná
večerná

Dĺžka štúdia
2 roky

Do učebného odboru budú uchádzači prijatí bez prijímacích skúšok.

Jasné dôvody

Prečo si vybrať tento odbor

Jedinečný odbor

Študuj odbor, ktorý sa na Slovensku učí len u nás. Naše včelstvá sú nielen v areáli školy, ale aj na juhu Slovenska a v Nízkych Tatrách.

Majstri v odbore

Učiť sa budeš od skutočných odborníkov. Naša kniha o nechemickom ošetrovaní včelstiev bola ocenená zlatou medailou v kanadskom Montreale.

Praktická výučba

Zameriaš sa len na to, čo ťa naozaj zaujíma – výučba zahŕňa iba odborné predmety, polovica z toho je prax.

Apiturizmus

V škole prevádzkujeme apiturizmus, ktorý spája chov včiel s turizmom. Ponúkame napríklad tvorivé dielne, ochutnávky medu a medoviny alebo pobyt v relaxačnom včelíne.

Ekonomika a marketing

Získaš základy ekonomiky a marketingu v chove včiel, predávať tvoj vlastný med pre teba potom bude hračka.

Forma štúdia

Študovať môžeš prezenčnou alebo diaľkovou formou. Diaľkári k nám chodia dvakrát do mesiaca.

Ako absolvent sa nestratíš

Aké budeš mať uplatnenie?

Väčšina našich študentov sú nadšenci, ktorí si chcú rozšíriť vedomosti a venovať sa včelárstvu po práci. To môže byť nielen pekným koníčkom, ale aj príjemným privyrobením si.

Názory študentov

Čo hovoria naši študenti a absolventi?

Prečítaj si názory na našu školu z prvej ruky od tých, ktorí vedia, o čom hovoria. Vypočuj si tých, ktorí u nás ešte nedávno študovali alebo stále študujú.
Pozri si všetky názory
Image

Rita Vaszilová

Podnikanie v chovoch spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat
2. ročník

"Vďaka štúdiu som získala nový pohľad na chovateľstvo, vedomosti, ale aj cenné skúsenosti, ktoré by som nikde inde získať nemohla. Myslím, že ktokoľvek, kto má vzťah k zvieratám, by mal porozmýšľať nad štúdiom v tomto odbore na tejto škole."
Image

Vízi Bálint

Mäsiar
2. ročník

"Štúdium na tejto škole mi spríjemňujú dobrí profesori, pohodový kolektív spolužiakov a korením môjho života sú tu hodiny sokoliarstva, čo sa mi môže napokon zísť aj pri poľovačkách. A dobre vybavená školská posilňovňa :-)"
Image

Zuzana Perichtová

Cukrár pekár
absolventka 1998

"Škola upevnila môj vzťah k pečeniu, ktoré je pre mňa radosťou, záľubou aj relaxom – je to láska na celý život. Ešte aj po 20 rokoch od ukončenia môjho štúdia sa sem s radosťou vraciam s úsmevom na perách a som rada, že jedno z mojich detí, sa rozhodlo tiež ísť touto cestou."
Image

Lilla Tóthová

Podnikateľ pre rozvoj vidieka
2. ročník

"Našla som na tejto škole všetko čo potrebujem – prácu so zvieratami aj mechanizmami, sokoliarstvo, včely, vodičský preukaz, skúsila som hrnčiarstvo, prácu s vlnou. V budúcnosti plánujem prevziať farmu po otcovi a byť takým dobrým človekom ako je on."

    Argumenty sú jasné

    Je tento odbor pre teba?

    Pozri sa, ako podať prihlášku