Image
4 ročný maturitný odbor

Služby v cestovnom ruchu

Baví ťa cestovanie a objavovanie nových krajov? Zaujíma ťa kultúra a miestne zvyky? Rád pracuješ s ľuďmi a chceš im prinášať radosť a zážitky, na ktoré budú spomínať dlhé roky? Potom pre teba máme ideálny odbor! Zoznámiš sa so službami v cestovnom ruchu, získaš základy ekonómie, manažmentu a marketingu. Na konci štúdia zvládneš zorganizovať celý zájazd – od zabezpečenia dopravy, cez ubytovanie, až po sprievodcovské služby.

Pozri sa na učebný plán

Informácie o prijímačkách

Kód a názov odboru
6355 M služby v cestovnom ruchu

Poskytnutý stupeň vzdelania
Úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou bez výučného listu ISCED 354

Doklady o dosiahnutom vzdelaní
Dokladom o úspešnom ukončení štúdia je vysvedčenie o maturitnej skúške.

Forma štúdia:
denná

Dĺžka štúdia
4 roky

Jasné dôvody

Prečo si vybrať tento odbor

Odborník na cestovný ruch

Zoznámiš sa s poskytovanými službami a získaš vedomosti o dejinách, kultúre a živote ľudí v regiónoch.

Založíš si firmu

V tretiaku si založíš študentskú firmu a vyskúšaš si všetko, čo k podnikaniu patrí – administratívu, manažment, marketing aj účtovníctvo.

Poznáš zariadenia

Zistíš, ako to chodí v rôznych zariadeniach cestovného ruchu - od malých penziónov, cez kúpele až po luxusné hotely.

Naučíš sa jazyky

Naučíš sa skvelo po anglicky a nemecky – bez znalosti jazykov sa v cestovnom ruchu nezaobídeš.

Využitie voľného času

Zorientuješ sa v možnostiach využitia voľného času v prírode a širokom okolí.

Práca animátora

Osvojíš si prácu animátora, ktorý vymýšľa zábavný program pre hotelových hostí. Zohnať letnú brigádu bude pre teba s týmito schopnosťami hračka.

Ako absolvent sa nestratíš

Aké budeš mať uplatnenie?

S týmto odborom premeníš svoju vášeň pre cestovanie v zmysluplnom povolaní. Môžeš organizovať zájazdy v cestovných kanceláriách, vytvárať program pre hotelových hostí alebo poskytovať rady turistom v informačnom centre. Alebo začni pracovať v strediskách voľného času alebo v zážitkovej turistike. Keď ťa štúdium bude baviť, môžeš pokračovať na vysokej.

Názory študentov

Čo hovoria naši študenti a absolventi?

Prečítaj si názory na našu školu z prvej ruky od tých, ktorí vedia, o čom hovoria. Vypočuj si tých, ktorí u nás ešte nedávno študovali alebo stále študujú.
Pozri si všetky názory
Image

Rita Vaszilová

Podnikanie v chovoch spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat
3. ročník

"Vďaka štúdiu som získala nový pohľad na chovateľstvo, vedomosti, ale aj cenné skúsenosti, ktoré by som nikde inde získať nemohla. Myslím, že ktokoľvek, kto má vzťah k zvieratám, by mal porozmýšľať nad štúdiom v tomto odbore v tejto škole."

Image

Vízi Bálint

Mäsiar
2. ročník

"Štúdium na tejto škole mi spríjemňujú dobrí profesori, pohodový kolektív spolužiakov a korením môjho života sú tu hodiny sokoliarstva, čo sa mi môže napokon zísť aj pri poľovačkách.          A dobre vybavená školská posilňovňa :-)"

Image

Zuzana Perichtová

Cukrár pekár
absolventka 1998

"Škola upevnila môj vzťah k pečeniu, ktoré je pre mňa radosťou, záľubou aj relaxom – je to láska na celý život. Ešte aj po 20 rokoch od ukončenia môjho štúdia sa sem s radosťou vraciam s úsmevom na perách a som rada, že jedno z mojich detí, sa rozhodlo tiež ísť touto cestou."
Image

Lilla Tóthová

Podnikateľ pre rozvoj vidieka
4. ročník

"Našla som v tejto škole všetko čo potrebujem – prácu so zvieratami aj mechanizmami, sokoliarstvo, včely, vodičský preukaz, skúsila som hrnčiarstvo, prácu s vlnou. V budúcnosti plánujem prevziať farmu po otcovi a byť takým dobrým človekom ako je on."

    Argumenty sú jasné

    Je tento odbor pre teba?

    Pozri sa, ako na prijímacie konanie