Potulky prírodou

Študenti  odboru manažment regionálneho cestovného ruchu a  odboru podnikateľ pre rozvoj vidieka majú v rámci praktickej prípravy zaradený možno trochu nezvyčajný predmet – využitie turistiky v cestovnom ruchu. Čo sa majú naučiť?  Našim cieľom je, aby sa vedeli orientovať v prírode podľa turistických značiek a mapy, boli schopní absolvovať primeraný presun pešo alebo iným zvoleným druhom turistiky.                        

Na takýto predmet však iba trieda nestačí. Preto sme sa vybrali na potulky prírodou.

Študenti II.A spoznávali čaro Nízkych Tatier. Hoci skoro všetci bývajú v Banskej Bystrici, v neďalekej obci Jasenie ešte neboli. Čudné. Kade milí študenti chodíte? Aby sme to napravili, absolvovali výstup na Chabenec     (1955 m.n.m.). Pre niektorých to nebolo úplne jednoduché, ale všetci Chabenec zdolali a pokochali sa pohľadom na prekrásnu panorámu hôr. Po náročnej túre všetkým dobre padol guľáš, ktorý si ukuchtili spoločnými silami .

Študenti II.D to nemali až také náročné. Ploché chrbáty hôr a náhorné planiny Ostrôžok sú priam ideálne na nenáročnú turistiku. Absolvovali túru, ktorá určite uspokojí nielen začiatočníkov, ale aj zdatných turistov. Snáď najnavštevovanejším prírodným výtvorom v tomto katastrálnom území  sú čadičové vyvreliny na Budinských lazoch, tzv. Kamenné vráta či Kamená, s výhľadom na Javor, Ostrôžky a Jasenie. Pozoruhodná je aj maloplošná chránená oblasť Budinská skala (765 m n. m.), kde sa nachádza aj 5 m dlhý jaskynný útvar Jánošíkova izba. Oko turistu potešia aj roztrúsené osady, kde často nájdeme malebné zákutia.   
Zaujímavým zážitkom bola pre všetkých nedeľňajšia akcia.  V neďalekej obci Tuhár bol práve Deň hasičov. Kto na ňom nechýbal? No predsa všetci z II.D. Dievčatá a Jakub sa prejavili ako zdatní animátori, ktorí pripravili pre deti zaujímavý program.   

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM